Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

II Integracyjny Letni Plener Malarskim im. Z. Jeruzala - "Impresje rzeczniowskie" oraz wernisaż poplenerowy.

Utworzono dnia 13.07.2018
Czcionka:

12 lipca 2018 r. zakończył się wernisażem II Integracyjny Letni Plener Malarski im. Z. Jeruzala - „ Impresje rzeczniowskie”. W trwającym cztery dni plenerze wzięły udział następujące osoby: Monika Rusin, Grażyna Potocka, Joanna Kozyra, Teresa Chołuj, Beata Altenberg, Angelika Altenberg, Izabela Faliszewska, Monika Dziura, Mateusz Dziura, Wiktoria Łagowska, Bartłomiej Paluch, Judyta Perczak, Krystyna Niedźwiedź, Irena Słupek, Ewa Szymańczak. Opieką merytoryczną i artystyczną nad uczestnikami pleneru otoczyli komisarze wydarzenia w osobach Bożenny Popławskiej i Alicji Wojciechowskiej- Iwańczuk. Obie malarki są znane w środowisku artystycznym Radomia i okolic.

Pani Bożenna Popławska uprawia rysunek, grafikę oraz projektowanie graficzne. Przez wiele lat pełniła funkcję Prezesa Okręgu Radomskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, a ostatnio Przewodniczącej Głównej Komisji Rewizyjnej ZPAP. Jest organizatorem i komisarzem wystaw plastycznych (w tym związkowych) i inicjatorką działań artystycznych w mieście. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i udział w licznych wystawach zbiorowych. W latach 2004/2005 opracowała wydawnictwo "Z moich stron - radomski album malarstwa i rysunku Bożenny Popławskiej". Współpracuje na polu artystycznym z kilkoma stowarzyszeniami i placówkami. Natomiast pani Alicja Wojciechowska – Iwańczuk jest absolwentką Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej. Malarstwem zajmuje się ponad 15 lat, malując obrazy olejne, akwarele i akryle. Maluje także na szkle. Malarka wielokrotnie uczestniczyła w plenerach malarskich, działa także społecznie w Towarzystwie Inicjatyw Kulturalnych „ART" w Radomiu, Radomskim Bractwie Strzelców Kurkowych oraz Fundacji Malarze Uśmiechu.

Zrealizowany plener to wydarzenie kulturalne, którego celem było utrwalenie poprzez twórczość malarską piękna i walorów kulturowych Gminy Rzeczniów, która znajduje się na samym krańcu Mazowsza. To wydarzenie to również okazja do promocji kulturalnej, turystyczną i społeczną gminy, powiatu lipskiego i naszego województwa. Realizując to przedsięwzięcie nie tylko upamiętniamy osobę Zdzisława Jeruzala nieżyjącego już malarza – mieszkańca naszej gminy, ale także poprzez malarstwo pokazujemy koloryt i różnorodność naszego najbliższego otoczenia. W ramach pleneru powstało 47 prac wykonywanych akwarelami, farbami akrylowymi i olejnymi. W wybieranych motywach dominowały obrazy przedstawiające przyrodę, zabytki architektury użytkowej, sakralnej, obiekty ginącej architektury wsi oraz kwiaty.

Plener zrealizowano dzięki finansowaniu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Wójta Gminy Rzeczniów. Koordynatorem wydarzenia była Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie. Poplenerowa wystawa jest do obejrzenia do 20 lipca.

Uczestnicy pleneru o sobie, malowaniu oraz o plenerze, w którym wzięli udział:

Z dużym dystansem patrzę na świat. W wielu momentach życia, szukam możliwości mieszania … kolorów. ( Iza Faliszewska )

Gmina piękna, zadbana, ukwiecona. Piękne pejzaże, urokliwe zakątki – jest co malować. (Bożena Popławska)

Plener w Rzeczniowie – bardzo pożyteczna inicjatywa promująca Gminę. Przyczynił się do poszerzenia umiejętności malarskich uczestników oraz integracji środowiska artystycznego gminy. (Alicja Wojciechowska – Iwańczuk )

Maluję od 2 lat, jest to wspaniała pasja. Kocham psy i mam hodowlę Jeek Russell Terrierów i Jamników Króliczych Szorstkowłosów. (Ewa Szymańczak )

Najbardziej lubię szkicować i rysować. A maluję wtedy gdy potrzebuję spokoju i gdy chcę poskładać myśli.(Wiktoria Łagowska )

Lubię rozweselać ludzi i pomagać im.(Mateusz Dziura )

Mam wiele pasji. Po szkole zajmuję się stylizacją paznokci. Interesuję się też motoryzacją i malarstwem. Podczas ,,II Rzeczniowskiego Pleneru’’ miałam możliwości rozwijać swoje pasje i nauczyć się nowej techniki malowania farbami akwarelowymi. (Angelika Altenberg )

Uczę dzieci i lubię to co robię. Zawsze interesowały mnie różnorodne prace plastyczne: malowanie, rysowanie, robótki na drutach, haftowanie. Myślę, że jak będę miała więcej czasu będę malować. Lubię koty. (Beata Altenberg)

Jestem emerytowaną nauczycielką Interesuję się fotografią, malarstwem. Moją pasją są konie. W wolnym czasie zajmuję się dekupażem, makramą, trochę maluję, jeżdżę konno. Nie wiem co to nuda. (Teresa Chołuj )

Malarstwo interesowało mnie od zawsze ale malować zaczęłam po przejściu na emeryturę. Lubię malować w grupie. Spotykamy się z Paniami w Radomskim Klubie ,, Borki” dwa razy w tygodniu. Maluje pod kierownictwem P. Bożeny Popłowskiej i Alicji Wojciechowskiej. Od 11 lat występuje w teatrze ,,Proscenium” przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej, interesuje się poezją i śpiewem w chórze. (Joanna Kozyra)

Maluje ponad 40 lat, obrazy olejne, polskie pejzaże, kwiaty, abstrakcje. Uważam, że obraz musi mieć w sobie jakąś magię i tajemniczości, którą odbiorca będzie odkrywał każdego dnia po kawałku. (Grażyna Potocka )

Skończyłam studia plastyczne, jestem grafikiem komputerowym. Wykonuję prace olejne, akwarelowe. Biorę udział w plenerach malarskich w różnych zakątkach Polski. Wykonuję unikatową biżuterię oraz zajmuję się arteterapią.(Monika Rusin)

Jestem emerytowaną nauczycielką matematyki. Obecnie słuchaczką UTW. Pasjami fotografuję oraz prowadzę stronę internetową parafii w Siennie.( Krystyna Niedźwiedź)

Jestem otwarta na kreatywnych, ciekawych ludzi, lubię cieszyć się życiem. Szyję, wykonuję robótki ręczne oraz jestem słuchaczką UTW.( Irena Słupek)

 

wernisaż

Utworzono dnia 13.07.2018, 15:26

Godziny otwarcia biblioteki w roku szkolnym:

Poniedziałek       8.00 - 18.00

Wtorek                8.00 - 18.00

Środa                  8.00 – 18.00

Czwartek            8.00 - 17.00

Piątek                 8.00 - 17.00

Sobota (I i II każdego miesiąca) od 9.00 – 12.00

 

W okresie ferii zimowych i wakacji:

Poniedziałek – Piątek od 8.00 - 16.00

Sobota - nieczynne

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 50

W tym miesiącu: 164

W poprzednim miesiącu: 273

Wszystkich: 4010